tamam
Sinocat Environmental Technology Co.,Ltd. 86-28-62825888 liaorb@sinocat.com.cn
Haberler Teklif Alın
Ana sayfa - Haberler - Ulusal kilit Ar-Ge planı kilit projesi olan “Alternatif yakıtlı araçlar ve motosikletler için kirlilik emisyon kontrol teknolojisi ve sistemi üzerine araştırma”nın üçüncü yıllık toplantısı başarıyla gerçekleştirildi.

Ulusal kilit Ar-Ge planı kilit projesi olan “Alternatif yakıtlı araçlar ve motosikletler için kirlilik emisyon kontrol teknolojisi ve sistemi üzerine araştırma”nın üçüncü yıllık toplantısı başarıyla gerçekleştirildi.

April 19, 2022

16-18 Kasım 2019 tarihleri ​​arasında, Sinocat Çevre Teknolojisi Ltd. Akaryakıt Araçları ve Motosikletler” Projenin üçüncü yıllık çalışma özeti toplantısı Chengdu'da başarıyla gerçekleştirildi.

 

 

Konferans, 21. Yüzyıl Gündem Yönetim Merkezi, Çin Bilimler Akademisi Ekolojik Çevre Araştırma Merkezi ve Ulusal Çevre Koruma Departmanı'nın Motorlu Araç Emisyon İzleme Merkezi'nden Çinli akademisyenleri ve uzmanları değerlendirme ve rehberlik için toplantıya gelmeye davet etti.Guangxi Yuchai Machinery Co., Ltd., Weichai Power Co., Ltd., Jiangmen yer nehri Group Co., Ltd., China Automotive Engineering Research Institute Co., Ltd., Sichuan Üniversitesi, Wuhan Teknoloji Üniversitesi, Wuhan Lingdian Otomotiv Elektroniği Control System Co., Ltd. Rapora Wuxi Weifu Lida Catalytic Purifier Co., Ltd. ve Çin Bilimler Akademisi Proses Mühendisliği Enstitüsü gibi bir düzineden fazla proje birimi ve proje yönetim personeli katıldı.

Çin bol doğal gaz kaynaklarına sahiptir ve son yıllarda doğal gazlı araçlar hızla gelişmiştir.2018 yıl sonu itibarıyla Çin'in doğalgazlı araç sahipliği 620 bin adet artarak 6,7 milyon adete, %10,20'lik artışla beş yıl üst üste dünya birincisi oldu.Doğal gazlı araçlardan boşaltılan egzoz gazı arasında geleneksel kirleticiler başlıca NMHC, NOx ve CO'dur. Geleneksel olmayan kirleticiler esas olarak metandır (CH4) ve bunun CH4'ü toplam HC'nin %90'ından fazlasını oluşturur.CH4 ana sera gazıdır.Çin aynı zamanda en büyük motosiklet üreticisi ve kullanıcısıdır ve motosiklet sayısı dünyanın %50'sine yakındır.2017 yılında 82 milyon olan motosiklet sayısı, 2018 yıl sonu itibarıyla 5 milyon artarak 87 milyona ulaşarak, dünyada ilk sıralarda %6'lık bir büyüme kaydetti.Egzoz gazından kaynaklanan PM2.5 emisyonunun özelliklerinden, doğal gazlı araçlar ve motosikletler tarafından yayılan PM2.5 partikül boyutu, dizel araçlar tarafından yayılan PM2.5 partikül boyutundan (0,3μm) daha küçük olan <0,1μm'den küçüktür. , H.Burtscher, Aerosol Science, 2005, 36, 896-932).PM2.5'in partikül boyutu ne kadar küçükse, insan vücuduna olan toksisitesi o kadar büyük olur.Bu nedenle doğal gazlı araçların ve motosikletlerin kirletici emisyonlarının sıkı bir şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir.

Motorlu taşıt kirliliği kontrolüne acil ihtiyaç duyulduğunda, ulusal temel araştırma ve geliştirme planı olan “Hava Kirliliğinin Nedenleri ve Kontrol Teknolojisi Araştırması”, kirlilik emisyonu kontrol teknolojisi ve dizel araçlar, benzinli araçlar, alternatif yakıt gibi sistem araştırma projelerine odaklanmıştır. araçlar ve motosikletler.Bunlar arasında, "Alternatif yakıtlı araçlar ve motosikletler için kirlilik emisyonu kontrol teknolojisi ve sistemi üzerine araştırma", Sinocat Çevre Teknolojisi Co., Ltd., Sichuan Üniversitesi, Wuhan Teknoloji Üniversitesi, Guangxi Yuchai Machinery Co., Ltd., Weichai Power tarafından yapılmıştır. Co., Ltd., vb. Alternatif yakıtlı araç ülke VI standartları ve ulusal IV motosiklet standartlarının geliştirilmesi için yeni yüksek performanslı nadir toprak katalitik malzemelerinin ve yüksek verimli kararlı katalizörlerin araştırma ve geliştirmesine 10'dan fazla birim katıldı ve Çin'in motorlu taşıt kirliliğinin azaltılmasını destekleyen güvenilir doğal gazlı araçların oluşumu ve Motosiklet kirliliği emisyon kontrolü işlem sonrası sistem entegrasyon teknolojisi ve tanıtım ve uygulaması.Üç yıllık işletmeden sonra proje, katılımcı birimlerin ortak çabalarıyla önemli ilerlemeler kaydetti.